RHIPSALIS – PRÍRODNÝ LIEK NA STRES

17. októbra 2012 v kategórii Zo sveta kvetov    Starostlivosť o kvety    Liečivé rastliny    Interiérové rastliny    Autor: Lydka
  

Moderný a prekrásny Rhipsalis pomáha zmierniť stres. Hľadáte prírodný liek na stres? Rhipsalis je riešením. Vedecký výskum dokázal, že naša izbová rastlina mesiaca september má upokojujúci účinok. Táto dekoratívne masívna rastlina je veľmi trendová, takže ak chcete módneho, ale prívetivého priateľa vo vašej domácnosti, potom je táto kráska pre vás.

Pridajte do vašej miestnosti niekoľko rastlín Rhipsalis a máte zaručené, že sa budete cítiť menej stresovaní. Výskum z University of Surrey v Anglicku preukázal, že ľudia v miestnosti ozdobenej rastlinou boli menej stresovaní a viac schopní plniť úlohy, ako ľudia, ktorí museli pracovať v miestnosti bez rastlín. Výskum tiež ukázal, že testované subjekty v izbe s rastlinami mali výrazne nižší krvný tlak ako tie, ktoré boli v  miestnosti bez rastlín. Zaujímavé, však? 😉

JE NENÁROČNÝ.

Rhipsalis oceňuje akékoľvek miesto v dome alebo v byte, a potrebuje len trochu vody raz alebo dvakrát týždenne. Táto rastlina má tiež rovnaký nenáročný postoj s ohľadom na teplotu. V skutočnosti, Rhipsalis je tak nenáročná rastlina, že ak ju pred odchodom na dovolenku poriadne namočíte, vydrží jeden, dva alebo dokonca až  tri týždne bez zálievky. Ak ju však ponecháte na slnku, bude potrebovať viac vody. Rhipsalis je tiež rýchlo rastúca rastlina, ktorá rozvíja dlhé úponky. Ľahko sa udržiava v požadovanom tvare, ale občas je potrebné odstrániť staré, zožltnuté alebo vyschnuté lístky/úponky.

BEZ TŔŇOV

Rhipsalis patrí do rodiny kaktusov. Pochádza z dažďových pralesov Strednej a Južnej Ameriky,  z Afriky a nachádza sa na pár ostrovoch v Indickom oceáne. Tam rastie na kmeňoch stromov v polotieni. Existuje veľké množstvo druhov so širokou paletou farieb a tvarov, ale všetky sú bez ostňov.  Nechce vás predsa zraniť, je to priateľ človeka.

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU:

 

2 odpovede na RHIPSALIS – PRÍRODNÝ LIEK NA STRES

  1. otazka povedal:

    to ako pohlad nan ma bude ukludnovat? ci vivar zneho

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.