Kvety kaktusov alebo ohňostroje matky prírody

30. januára 2016 v kategórii Zo sveta kvetov    Črepníkové kvety    Ročné obdobia    Exteriérové rastliny    Interiérové rastliny    Autor: Martin
  

 

Čo vám napadne ako prvé, keď si predstavíte kaktus? Sú to pichliače? Alebo mohutné rastliny v púšti? Asi ste nemysleli na veľké farebné lupene kvetov, ktoré premenia fádny kaktus na žiariace dielo prírody.

Áno, aj kaktus môže kvitnúť. A nie len tak obyčajne. Z jeho kvitnutia sa môže stať úžasné pestrofarebné predstavenie. Že ste niečo také ešte nevideli? Predstavujeme vám ježovníky. Kaktusy rodu Echinopsis.

Kaktus Echinopsis

Kaktus ježovník

 

Unikátny prírodný ohňostroj

Kedy ste naposledy videli ohňostroj, ktorý vás ohúril? Zrejme nedávno, na Silvestra. Kvitnúce kvety ježovníka pripomínajú vybuchujúci silvestrovský ohňostroj v celej jeho kráse. Toto výnimočné divadlo však nie je jednoduché pozorovať naživo. Kaktusy Echinopsis kvitnú len neskoro v noci. A dokonca len zopár hodín. Aj v tom spočíva ich jedinečnosť.

Kaktus Echinopsis

Kaktus Echinopsis

 

Rôzne farby, rovnaká nádhera

Kaktus rodu Echinopsis pochádza z Južnej Ameriky. Nie je až taký náročný na pestovanie ako iné druhy. Môžete si ho vypestovať aj v našich podmienkach. Ale je len malá šanca, že si kvitnutie jeho žltých, oranžových či červených kvetov vychutnáte naplno.

Ľudské oko totiž nedokáže presne zachytiť celý proces kvitnutia. Fotograf Greg Krehel, ktorý sa venuje pestovaniu ježovníkov, ho preto zvečnil do skutočne pôsobivej kompilácie:

Páčia sa vám pestrofarebné kvety kaktusov? Chceli by ste si ich vypestovať? Prispejte do diskusie pod článkom.

2 odpovede na Kvety kaktusov alebo ohňostroje matky prírody

  1. Mgr. Anna Hudačková povedal:

    Priznám sa, v pestovaní kaktusov som amatér. Ale najkrajšie kvety, snáď na celom svete, sú kvety kaktusov. Obdivujem ich stále.

    • Vlado povedal:

      Anna, presne tak 🙂 Každý kvet má svoje čaro a kvety kvitnúcich kaktusov majú tiež svoje neobyčajné čaro 😉 Vaša Galéria Kvetín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.