Kvety v tekvici

8. októbra 2015 v kategórii Zo sveta kvetov    Sezónne kvety    Ročné obdobia    Exteriérové rastliny    Naša ručná tvorba    Autor: Mariana
  
Jeseň a tekvica

Jesenný aranžmán

Kvety v tekvici

Leto skončilo ani neviem ako 🙂 a máme tu jeseň. Na záhradkách nám dorastá  zeleninka, ovocie a tiež tekvičky rôznych druhov, farieb a veľkosti. Tekvice zvyčajne skončia ako halloweenové  strašidlá  so zapálenými sviečkami a skrášľujú naše domovy.

Ani ich vnútro nepatri do koša, ale vyberajú sa z nich chutné jadierka ktoré nám po usušení spríjemňujú  dlhé zimné večery. Tekvica sa používa tiež na chutnú  polievku, pečenie  alebo ju môžeme použiť ako základný prvok na zhotovenie  jesenného aranžmánu.

Jeseň a tekvica

Nádych jesene

POSTUP
Aranžmány v tekviciach

Trio aranžmánov

Postup je veľmi jednoduchý. Z tekvice odrežeme vrchnú tretinu, tak isto ako pri výrobe strašiaka. Jej vnútro odstránime rukou až nám ostane len tvrdý obal tekvice. Do takto pripravenej tekvičky vložíme mokrý florex, do ktorého postupne napichujeme kvety, rôznych farieb, ktoré  v nás evokujú jeseň. Žltá, červená, oranžová, zelená, bordová, fialová.  Použijeme kvety ako napríklad calistephus, chryzantémy, germiny, hypericum, papaver, eukalyptus.

Môžeme pridať  listy nazbierané z jesennej prechádzky,  lesné plody akými sú napríklad hríbiky, žalude, šišky alebo kúpeného  dekoratívneho vtáčika. Kľudne  okolo tekvičky naukladať gaštany.  Nakoniec pripevníme odrezaný vrch na špajdľu a zapichneme do tekvičky,  aby vyzerala  taký klobúčik. Takto vyzdobená tekvica nám dlho vydrží, stačí do nej nalievať vodu tak, aby bol florex vždy mokrý. Tekvičku môžeme vyložiť pred vchodové dvere alebo aj na kuchynsky stôl.
Takéto krásne aranžmány si môžete prísť vyrobiť k nám na kvetinový kurz Kvetinová škola – Kurzy , kde Vám s ich výrobou veľmi radi pomôžeme.

Prípadne si pozrite naše video ako na to 🙂

 

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU:

 

2 odpovede na Kvety v tekvici

  1. Kvetinárka povedal:

    Krásny nápad! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.